Dlaczego właśnie ten nurt terapeutyczny?

 

  • pozwala nie tylko zrozumieć, ale i poczuć
  • jest mocno ugruntowana w ewolucji, neurobiologii, teorii przywiązania, psychologii klinicznej i społecznej, ale...
  • czerpie to co najlepsze z różnych podejść, także ze wschodnich tradycji kontemplacyjnych 
  • patrzy na człowieka holistycznie: z jego biologią, z dążeniami, motywami, z uwzględnieniem środowiska, w którym żył i żyje 
  • działa:) 

 

Odrobinę więcej o CFT znajdziesz tu.

 

A jeśli traficie do nas na Hubnera, to zobaczycie, że "Współczucie" to także nazwa jednego z naszych gabinetów:)

 
 
A może jednak psychoedukacja?
 
Grupa psychoedukacyjna dla dorosłych z ADHD rusza 5 kwietnia 2023
 

5 kwietnia rusza nasza grupa psychoedukacyjna online, którą prowadzą wspólnie Natalia i Agata, w środy w godz. 8-10, online na platformie zoom. Więcej informacji tutaj.

 

+48 570667268

* Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Psychoterra Cognita. Zgoda może być w każdej chwili wycofana, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności

Formalności:

 

Kiedy: 

Spotykamy się we wtorki od godz. 19:15 do 21:15 (bez 31 maja 2023 r.)

Liczba spotkań: konsultacja wstępna + 12 spotkań grupowych + konsultacja indywidualna po zakończeniu grupy (obowiązkowa, wliczona w cenę)

 

Liczba osób w grupie: 5 - 6

 

Prowadząca:

Spotkania prowadzi Natalia Pietrulewicz

 

Miejsce: Pracownia Psychoterapii Psychoterra Cognita, ul. Hubnera 5/102, Warszawa

 

Cena: 1680 zł, przy płatności za całość z góry: 1550 zł, możliwość rozłożenia płatności na 2 - 3 raty.

 

Przed rozpoczęciem grupy obowiązują 1-2  (płatne) konsultacje wstępne u Natalii (koszt 200 zł niezależnie od ilości konsultacji; opłata w przypadku kwalifikacji zostanie zaliczona na poczet grupy).

 

Co otrzymasz dodatkowo? Materiały, handouty, uważne omówienie kwestionariuszy i twojego udziału w grupie.

 

Przeciwskazania: aktywne uzależnienie, epizody psychotyczne, choroba afektywna dwubiegunowa (chad).

 

Pierwszy krok do zapisów to e-mail: 

kontakt@psychoterracognita.pl

Jedyna taka psychoterapia grupowa w Polsce.

 

Ruszamy z pierwszą grupą psychoterapeutyczną w nurcie CFT (terapii skoncentrowanej na współczuciu) dla dorosłych z ADHD w Polsce i jedną z niewielu na Świecie!

 

Terapia skoncentrowana na współczuciu (CFT) wyrasta z założenia, że nasz mózg, którego nie wybraliśmy dla siebie sami, a który "dostaliśmy" bez pytania, w dzisiejszym świecie może pakować nas w tarapaty i sprawiać, że cierpimy.

 

Terapia CFT pomaga osobom, które doświadczają wstydu, blokującego perfekcjonizmu, samokrytyki, trudności interpersonalnych i motywacyjnych. Jest pomocna dla osób, którym trudno jest poczuć się spokojnie i bezpiecznie.

 

Terapia ta ma mocne podstawy naukowe, ewolucyjne, neuronaukowe, czerpie z teorii przywiązania, psychologii społecznej i klinicznej,  stoi za nią wiele badań, a nurt ciągle się rozwija (jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat - dajcie znać - Natalia chętnie coś na ten temat napisze!).

 

Przedpremierowo zapraszamy Was do udziału w pierwszej grupie psychoterapeutycznej w nurcie CFT dla dorosłych osób z ADHD, co oznacza, że:

 

  • dajemy pierwszeństwo zapisów do grupy osobom z naszej listy oczekujących: na razie, do 3 marca, o grupie wiedzą tylko osoby z naszej listy oczekujących. Po 3 marca 2023 ogłosimy nabór do grupy oficjalnie,

 

  • cena jest okazyjna - następnym razem na pewno będzie wyższa,

 

  • uczestników poprosimy o wypełnienie kilku kwestionariuszy oraz odpowiedzi na kilka swobodnych pytań, przed rozpoczęciem grupy, w jej trakcie i po jej zakończeniu -będziesz mieć możliwość dokładnego, indywidualnego omówienia efektów Twojego udziału w grupie, ale także poprosimy Cię o zgodę na wykorzystanie anonimowych, analizowanych zbiorczo danych dot. efektów grupy w celach naukowych,

 

  • wszystkie ćwiczenia, cały format psychoterapii grupowej będzie dopasowany do potrzeb osób z ADHD.

 

Czego możesz się spodziewać podczas spotkań grupy?

 

Będziemy pracować nad: budowaniem wewnętrznego bezpieczeństwa, obniżenia poziomu lęku, obniżeniem stresu, zmniejszeniem samokrytyki i perfekcjonizmu.

 

Bazując na teorii ewolucji, będziemy doświadczać bycia w grupie, w swoim plemieniu. W bezpiecznej atmosferze nauczymy się rozwijać naszego wewnętrznego współczującego towarzysza: który nie tylko koi, ale także motywuje do potrzebnych działań. Sesje będą zawierały: bezpieczne dzielenie się ważnymi doświadczeniami, psychoedukację (często w formie historii lub gier), dyskusje i ćwiczenia.

 

Czym nie jest psychoterapia grupowa?

 

Terapia grupowa, nie jest: treningiem umiejętności, treningiem funkcji wykonawczych. Nie będziemy w jej trakcie uczyć się planowania, organizacji itp., choć niewykluczone, że w efekcie terapii będą te rzeczy przychodzić ci łatwiej. Psychoterapia grupowa będzie zawierać psychoedukację oraz elementy psychoedukacji ADHD, ale nie jest nią w 100%.

 

 

Zapisz się do naszego newslettera,

aby otrzymywać najświeższe informacje

na temat grupy ADHD.

 

Psychoterapia grupowa dla osób dorosłychw nurcie CFT

Imię
Twój e-mail:
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Polityka Prywatności

Regulamin