mgr psychologii (Uniwersytet Warszawski), psychoterapeutka CBT (certyfikat nr), psychoterapeutka CFT (University of Derby), coach ADHD (ADDCA, Nowy Jork).
Uważam, że praca z dorosłymi neuroatypowymi osobami jest fascynująca i dołożę wszelkich starań, aby Cię do tego przekonać!
W prywatnej praktyce pracuję z dorosłymi osobami z ADHD i w spektrum autyzmu oraz współprowadzę grupy psychoedukacyjne dla dorosłych z ADHD.
W wolnym czasie, w tradycyjny, analogowy sposób, dzielę się wiedzą o ADHD ze studentami w całej Polsce, ćwiczę jogę i spędzam czas w naturze i z bliskimi.
Dzięki konsultacji wstępnej wspólnie z terapeutką zastanowicie się czy grupa jest dobrą formą pomocy dla Ciebie na ten moment.
W związku z tym, że jest to pierwsza taka grupa w Polsce (i prawdopodobnie druga na świecie), poprosimy Cię o wypełnienie kilku testów i kwestionariuszy: dzięki temu na koniec dowiesz się szczegółowo, co dla Ciebie zadziałało, a co nie a wyniki wszystkich uczestników przeanalizowane zbiorczo pomogą nam ulepszyć program i przyczynią się do rozwoju wiedzy.
W pierwszym module zawiążemy grupę - sprawimy, że będzie ona bezpiecznym miejscem dla wszystkich uczestników. Dzięki ćwiczeniom i psychoedukacji dowiemy się, jak nasz mózg (w szczególności ADHD-owy!) sprawia, że czasem jest nam trudniej. Zrozumiemy, co nie jest naszą winą, a co, mimo wszystko, jest naszą odpowiedzialnością. Poznamy trzy systemy motywacyjne i regulacji emocji, korzyści i zagrożenia związane z każdym z nich. Zastanowimy się czym jest, a czym nie jest współczucie.
Patrząc z perspektywy ewolucyjnej, inni ludzie mogą i powinni stanowić dla nas źródło ukojenia i wsparcia. Niestety, czasami przykre doświadczenia sprawiają, że nie wydaje się to nam możliwe. Zazwyczaj też, nikt nie uczy nas szukania oparcia i ukojenia w sobie: w naszym ciele. W tym module, na różne sposoby będziemy ćwiczyć wciskanie pauzy, po to by być w stanie zapewnić sobie współczujące wsparcie: nie tylko kojące, ale i wspierające nas w aktywnym robieniu tego co potrzebne.
Osoby z ADHD, już od dzieciństwa, słyszą zdecydowanie więcej krytycznych komunikatów niż ich rówieśnicy. Bardzo często też, osoby wierzą, że tylko dzięki naprawdę ostrej samokrytyce mogą się zmotywować. Nie będziemy Was przekonywać, że jest inaczej: zaprosimy Was do doświadczenia tego jak może być inaczej.
Ostatni moduł to przygotowanie do wyruszenia w fascynującą drogę: Twoje dalsze życie. Jak przed każdą podróżą warto się przygotować i spakować lekki, ale konkretny plecak. Zbierzemy wszystkie narzędzia i upewnimy się, że w naszych plecakach nie ma zbędnych ciężarów. Będziemy też celebrować nasze sukcesy.
Grupa zakończy się konsultacją indywidualną i ponownym wypełnieniem kwestionariuszy, aby ocenić program.
Będziesz w stanie wychwycić mity.
Dowiesz się, jakie zaburzenia i choroby najczęściej współwystępują z ADHD.
Dodatkowo, poznasz (i zrozumiesz!) podstawowe wskazówki, jakimi powinna charakteryzować się skuteczna terapia zaburzeń psychologicznych dla dorosłych z ADHD.
* Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Psychoterra Cognita. Zgoda może być w każdej chwili wycofana, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności
Formalności:
Kiedy:
Spotykamy się we wtorki od godz. 19:15 do 21:15 (bez 31 maja 2023 r.
Przed rozpoczęciem grupy obowiązują 1-2 (płatne) konsultacje wstępne u Natalii (koszt 200 zł niezależnie od ilości konsultacji; opłata w przypadku kwalifikacji zostanie zaliczona na poczet grupy).
Co otrzymasz dodatkowo? Materiały, handouty, uważne omówienie kwestionariuszy i twojego udziału w grupie.
Przeciwskazania: aktywne uzależnienie, epizody psychotyczne, choroba afektywna dwubiegunowa (chad).
Pierwszy krok do zapisów to e-mail:
Nie jesteśmy samotnymi wyspami, choć dorastając i żyjąc z ADHD możemy tak się czuć.
W grupie terapeutycznej w nurcie CFT doświadczysz budujących relacji oraz zbudujesz i rozwiniesz swoje wewnętrzne wsparcie.
Planujemy rozpocząć grupę na początku 2025 roku, prawdodpobnie jeszcze w styczniu. Konkretny termin zostanie podany wkrótce. Prawdodpobnie spotkania będą odbywały się we wtorkowe popołudnia lub w niedzielę - rano lub popołudniu.
Natalia Pietrulewicz
zostanie podana niebawem. Konsultacja kwalifikacyjna jest dodatkowo płatna. Konsultacje po zakończeniu grupy będzie wliczona w cenę grupy.
grupa składa się z 12 spotkań grupowych rozłożonych w czasie 14-15 tygodni + konsultacja po zakończeniu grupy
online Zoom
5-6
Dla kogo jest psychoterapia grupowa w nurcie CFT?
Co to jest CFT?
Dlaczego nurt CFT jest pomocny dla osób z ADHD?