Aby umówić się na 30-minutową rozmowę wstępną u Natalii skorzystaj z kalendarza online (aktywne wkrótce!).
Możesz także skontaktować się z naszym wirtualnym sekretariatem i umówić spotkanie z pomocą Mileny: kontakt@psychoterracognita.pl; +48570667268
Co to jest coaching ADHD?
Coaching to równorzędna relacja. Partnerstwo, w którym coach towarzyszy Ci na drodze do odkrycia i maksymalnego wykorzystania Twojego potencjału. Coaching ADHD od innych form coachingu odróżniają ADHDowe okulary, przez które patrzy na Ciebie coach i dzięki którym jest w stanie zaoferować Ci adekwatniejsze wsparcie
w realizacji Twoich celów.
Korzystam z farmakoterapii. Czy coaching jest dla mnie?
Tak! Coaching może być świetnym uzupełnieniem farmakoterapii: dzięki wsparciu medycznemu łatwiej jest Ci wykonywać pewne czynności, dzięki coachingowi możesz zbudować i zrealizować kompletny plan zdobywania niezbędnych umiejętności i realizowania celów.
Korzystam z psychoterapii. Czy coaching jest dla mnie?
Tak! Niektóre osoby dowiadują się o ADHD będąc już w terapii gdzie podjęły się pracy nad pewnym zakresem swoich trudności, ale brakuje im praktycznych narzędzi do pracy z trudnościami związanymi wprost z ADHD. Równoległy do terapii coaching może być tu świetnym uzupełnieniem. Zawsze wtedy jednak dokładamy starań, aby oddzielić cele coachingowe od celów terapeutycznych i prosimy o uzgodnienie wejścia w coaching z psychoterapeutą..
Jak wygląda pierwsze spotkanie coachingowe?
Celem pierwszego spotkanie jest wzajemne poznanie się coacha i klienta. Czasem, ale nie zawsze, już na nim, możesz doświadczyć coachingu na własnej skórze. Na pierwszym spotkaniu staram się jak najwięcej dowiedzieć o Tobie i Twoich potrzebach. Ty możesz sprawdzić i ocenić czy ja pasuję Ci jako coach. Ja natomiast mogę zasugerować odpowiednią formę wsparcia. Poproszę Cię także o uzupełnienie (przed lub po spotkaniu) kilku kwestionariuszy.
Czy coach może odmówić podjęcia się coachingu?
Coach (tak jak i psycholog czy psychoterapeuta) w określonych okolicznościach może odmówić prowadzenia procesu. Może tak się wydarzyć przede wszystkim wtedy, gdy istnieją przesłanki wskazujące, że inny rodzaj wsparcia byłby dla klienta korzystniejszy lub gdy jakieś okoliczności po stronie coacha wskazują, że ten nie może zagwarantować najlepszej jakości procesu swojemu klientowi.
Ile trwa coaching ADHD?
Czas trwania coachingu ustalany jest indywidualnie. Standardowo jednak nie jest to krócej niż 3 miesiące - taki czas pozwala na zauważenie i wstępne utrwalenie pierwszych zmian w działaniu lub myśleniu..
Jak często odbywają się sesje?
Sesje odbywają się z częstotliwością 1/tydzień. W szczególnych okolicznościach rzadziej bądź częściej.
Czy spotkania w gabinecie są lepsze od spotkań online?
Obecnie uznaje się spotkania online za równoważne spotkaniom
w gabinecie i tylko taką opcję mogę obecnie zaoferować. Rozumiem jednak, że są osoby, którym bardziej odpowiadać może tryb spotkań stacjonarnych.
Czy mogę kontaktować się z coachem poza sesjami?
Co do zasady - tak. Szczegóły takiego kontaktu ustalane są z coachem.
Coaching ADHD w Psychoterra Cognita - jak to działa?
0) 30 minutowa bezpłatna rozmowa "zapoznawcza"
1) sesja wstępna trwająca 75 - 90 minut, cena 300 zł Wstępnie wyznaczamy kierunek procesu.
2) kontrakt coachingowy
3) regularna praca w trakcie sesji trwających 50 minut (koszt 250 zł za sesję lub korzystniej, w formie pakietów, szczegóły poniżej)
4) zakończenie coachingu:)
Jakie kwalifikacje posiada coach w Psychoterra Cognita?
W Psychoterra coaching prowadzi Natalia Pietrulewicz. Natalia jest psychologiem i ukończyła cykl szkoleń z coachingu ADHD (Simple, Basic, Advanced, Family, certyfikat AACC) w ADD Coach Academy (https://addca.com/).
Obecnie Natalia przygotowuje się do certyfikacji AACG, a także ICF i PAAC.
*chyba że z coachem uzgodniono inaczej
*chyba że z coachem uzgodniono inaczej
*chyba że z coachem uzgodniono inaczej