Umów bezpłatną konsultację kwalifikacyjną

Psychoterapia  

 

1 na 1 lub w grupie do 6 osób

ustalany indywidualnie, minumum 3 miesiące.

 

ustalany indywidualnie, minumum 3 miesiące.

 

3-5 spotkań indywidualnych (50 minut każde)  

 

8 spotkań grupowych (po 1,5h)  +1 jedno indywidualne (50 minut)

 

pojedyncze spotkanie 1,5h - 3h

 

grupa do 6 osób

 

1 na 1 

 

1 na 1 

 

Format spotkań (indywidualne/grupowe)

Lokalizacja 

(online/stacjonarnie)

 

Indywidualizacja 

 

 

Częstotliwość spotkań 

 

Liczba spotkań

 

 

Koszt 

 

Inne trudności

 

 

 

 

 

 

Kiedy jest to dobra opcja? 

 

 

 

 

 

Możliwość uczestnictwa bliskiej osoby

Warsztaty 

 Coaching  

 

Psychoedukacja  

 

Psychoterapia  

 

Wspieramy dorosłe osoby z ADHD na kilka sposobów: 

Psychoterapia ADHD 

Psychoedukacja ADHD 

Coaching ADHD 

Warsztaty ADHD 

 

Trudno Ci zdecydować samodzielnie, co najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Zajrzyj tutaj.  

 

Z psychoterapii skorzystasz najbardziej jeśli: masz diagnozę ADHD, ale także doświadczasz lęku, depresji itp. Próbowałeś już innych form ale nadal doświadczasz trudności. Z psychoterapii bardziej skorzystasz jeśli chcesz pracować nad schematami lub przerobić wydarzenia z życia, ale zależy Ci na tym, aby terapeuta miał ważność na neuroatypowość. 

Jeśli chcesz pracować tylko nad wdrożeniem kontrektych strategii i poznać siebie. 

 

 

 

 

+48 570667268

Polityka Prywatności

Regulamin

Rozumiemy potrzeby neuroatypowych mózgów. 

Tworzymy przestrzeń rozwoju dla wyjątkowych umysłów.

Nie ma dwóch takich osób, dwóch takich samych historii. Pomimo tej samej diagnozy, potrzeby osób różnią się. Staramy się wychodzić na przeciw tym potrzebom oferując zróżnicowane usługi, w różnych cenach. 

 

Zastanawiasz się co wybrać dla siebie? Zapraszamy do lektury!

 

Z psychoterapii indywidualnej z psychoterapeutą posiadającym wiedzę o neuroatypowości skorzystasz najbardziej jeśli masz diagnozę ADHD lub podejrzewasz u siebie ADHD, ale także doświadczasz lęku, nasilonego napięcia, depresji, obniżonego nastroju, trudności w zakresie interpersonalnym czy w zakresie odżywiania. Psychoterapia będzie dobrym wyborem, jeśli próbowałeś już innych form wsparcia lub samopomocy, ale miałeś trudności z wprowadzeniem zmian, które nie były możliwe do rozwiązania w zakresie danych form. Psychoterapia to także przestrzeń, w którym możesz poznać siebie, swoje schematy funkcjonowania, rozwinąć się. W trakcie psychoterapii mogą zawrzeć się także elementy psychoedukacji ADHD, treningu umiejętności czy coachingu. Psychoterapia indywidualna gwarantuje ci pełną uwagę psychoterapeuty, a czas jej trwania ustalany jest indywidualnie w trakcie konsultacji.  

 

Psychoedukacja indywidualna to także  forma, w której psycholog będzie miał dla Ciebie 100% swojej uwagi podczas sesji. Tematy poruszane w trakcie psychoedukacji indywidualnej są także w znacznym stopniu ustalane indywidualnie, choć pozostają w szeroko rozumianym zakresie  neuroróznorodności i jej wpływu na Twoje życie. W trakcie psychoedukacji poznasz i przećwiczysz strategie mogące pomóc Ci w radzeniu sobie z objawami, lepiej poznasz i zrozumiesz siebie, dowiesz się sprawdzonych, naukowych informacji na temat ADHD i neuroróżnorodności. Psychoedukacja może być zarówno pierwszym krokiem po otrzymaniu diagnozy, jak i ścieżką rozwojową w dalszym czasie, także po psychoterapii lub w jej trakcie. Z psychoedukacji skorzystać najbardziej jeśli masz gotowość do uczenia się nowych rzeczy i masz przestrzeń na krótkie zobowiązanie - w trakcie psychoedukacji momentami możesz czuć się jak na treningu czy interaktywnym szkoleniu, a całość zamyka się w 3-5 spotkaniach. 

 

Z psychoedukacji w małych grupach, skorzystasz najbardziej, jeśli gotowość do udziału w cyklu 8-10 spotkań i zależy Ci na poznaniu popartych naukowo faktów dot. ADHD, masz gotowość do poznawania strategii radzenia sobie z objawami. Skorzystasz z grupy także, jeśli chętnie poznajesz perspektywę innych osób i lubisz słuchać, że inni mają tak samo jak Ty. Prowadzące grupę są uważne na potrzeby grupy w zakresie stylów uczenia się, ale program mogą dostosowywać jedynie w ograniczonym zakresie. 

 

Warsztaty to spotkania w małych grupach, trwające kilka godzin, poświęcone jednemu konkretnemu tematowi. Najbardziej z tej formy skorzystasz jeśli chcesz dowiedzieć się konkretnych informacji lub przećwiczyć konkretne umiejętności - w ramach pracy własnej lub w parach. 

 

Z coachingu ADHD najbardziej skorzystasz, jeśli chcesz pracować nad wdrożeniem konkretnych strategii w konkretnych obszarach życia. Podobnie jak w psychoedukacji i psychoterapii, otrzymasz wiedzę i poznasz siebie, będziesz jednak miał wiele przestrzeni na testowanie i opracowywanie konkretnych strategii w drodze do wybranego celu. Coaching to spotkania raz w tygodniu przez okres minimum dwóch miesięcy.  

 

#wiedzazmienia #oswajamadhd 

 

Wierzymy, że rzetelna wiedza pomaga, dlatego zapraszamy Cię do cyklu naszych publikacji na blogu, w Social Mediach, w tym na YT. Ta opcja jest dla każdego. Skorzystasz z niej jeśli masz niewiele czasu, chcesz dowiedzieć się czegoś, przypomnieć sobie informacje z psychoedukacji czy terapii. Niektóre proponowane przez nas ćwiczenia możesz wykonać samodzielnie lub z terapeutą. Nie zastąpią one jednak psychoterapii lub innej formy konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego. 

Edward Hallowell, lekarz specjalizujący się w terapii ADHD, napisał w swojej książce "ADHD 2.0.", że mózg osoby z ADHD działa jakby miał silnik Ferrari i hamulce od roweru. 

 

Możliwe cechy tego zaburzenia (lub odnosząc się do koncepcji neuroróżnorodności: odmiennego wzorca rozwojowego) to problemy z koncentracją, planowaniem i organizacją działania, impulsywność oraz hiperaktywność. ADHD to jednak także mocne strony, takie jak kreatywność, umiejętność działania pod presją czasu czy, rzadko kojarzona z ADHD, umiejętność długotrwałego skupienia na interesującej daną osobę czynności (tzw. hyperfocus).