Umów bezpłatną konsultację kwalifikacyjną

+48 570667268

Natalia Pietrulewicz 

mgr psychologii (Uniwersytet Warszawski), psychoterapeutka CBT (certyfikat nr), psychoterapeutka CFT (University of Derby), coach ADHD (ADDCA, Nowy Jork). 

 

Uważam, że praca z dorosłymi neuroatypowymi osobami jest fascynująca i dołożę wszelkich starań, aby Cię do tego przekonać!  

 

W prywatnej praktyce pracuję z dorosłymi osobami z ADHD i w spektrum autyzmu oraz współprowadzę grupy psychoedukacyjne dla dorosłych z ADHD. 

W wolnym czasie, w tradycyjny, analogowy sposób, dzielę się wiedzą o ADHD ze studentami w całej Polsce. Pracuję pod stałą superwizją dr Kate Lucre - specjalizującej się w terapii grupowej w nurcie CFT.

Kto poprowadzi grupę?

Masz potrzebę otoczenia opieką terapeutyczną PTSD, psychozy, choroby afektywnej dwubiegunowej, aktywnego uzależnienia. 

Nie będziesz w stanie zaangażować się w pełny proces (np. z uwagi na pracę zmianową, wyjazdy) 

 

 

Terapia grupowa nie jest dla Ciebie jeśli:

Doświadczasz blokującego, wstydu, poczucia winy, żalu

Masz wysoki poziom perfekcjonizmu. 

Doświadczasz samotności. 

Masz ciągłe poczucie, że osiągasz za mało. 

Chcesz nauczyć się ćwiczeń którego pomogą Ci zbudować wewnętrzne bezpieczeństwo. 

 

Terapia grupowa jest dla Ciebie, jeśli:

Konsultacje wstępne i "pomiary"

 

Dzięki konsultacji wstępnej wspólnie z terapeutką zastanowicie się czy grupa jest dobrą interwencją dla Ciebie. W związku z tym, że jest to pierwsza taka grupa w Polsce, poprosimy Cię o wypełnienie kilku testów i kwestionariuszy: na koniec dowiesz się szczegółowo, co dla Ciebie zadziałało, a co nie. 

 

Moduł I - jak to się stało, że znalazłam się w tym miejscu?

 

Dzięki ćwiczeniom i psychoedukacji dowiemy się, jak nasz mózg (w szczególności ADHD-owy!).

. Przedyskutujemy, co nie jest naszą winą, a co, mimo wszystko, jest naszą odpowiedzialnością. Poznamy 3 systemy motywacyjne, kluczową role balansu między nimi i nazwiemy potrzebne zmiany w zakresie systemów motywacyjnych u każdego z nas. Dowiemy się czym jest mentalność klasowa (rywalizacyjna) i wspólnie zastanowimy się czym jest, a czym nie jest współczucie i dlaczego go potrzebujemy.  

 

Moduł II - czy mogę poczuć się bezpiecznie: samodzielnie i wśród innych?

 

Inni ludzie mogą i powinni stanowić dla nas źródło ukojenia i wsparcia. Niestety, różne doświadczenia mogą sprawić, że nie wierzymy, że jest to możliwe. Nikt też nie uczy nas szukania oparcia i ukojenia w sobie: w naszym ciele. W tym module, na różne sposoby będziemy ćwiczyć wciskanie pauzy, po to by być w stanie zapewnić sobie współczujące wsparcie: nie tylko kojące, ale i wspierające nas w robieniu tego, co potrzebne. 

 

Moduł III - szukając dobrej motywacji: rozprawiamy się z (samo)krytyką

 

Osoby z ADHD, już od dzieciństwa, słyszą zdecydowanie więcej krytycznych komunikatów niż ich rówieśnicy. Bardzo często też, osoby wierzą, że tylko dzięki naprawdę ostrej samokrytyce mogą się zmotywować. Nie będziemy Was przekonywać, że jest inaczej: zaprosimy Was do doświadczenia tego jak może być inaczej. 

 

Moduł IV - budujemy współczujący narzędziownik 

 

Ostatni moduł to przygotowanie do wyruszenia w drogę: w fascynującą drogę: Twoje dalsze życie. Jak przed każdą podróżą warto się przygotować i spakować lekki, ale konkretny plecak. Zbierzemy wszystkie narzędzia i upewnimy się, że w naszych plecach nie ma zbędnych ciężarów. Będziemy też celebrować. 

 

Konsultacja końcowa i "pomiary" 

 

Grupa zakończy się konsultacją indywidualną i ponownym wypełnieniem kwestionariuszy.

 

Jaki jest program grupy?

W grupie terapeutycznej CFT nie będziemy "uwalniać emocji". Będziemy uczyć się świata jakim on jest teraz i uczyć się poruszać w świecie jakim on jest teraz - po diagnozie ADHD, które może wiązać się z poczuciem straty. 

Ale, będziemy, malutkimi kroczkami, zwiększać tolerancję na trudne uczucia, które mogą się pojawiać gdy zauważasz rozdźwiek między tym jak miało być, a tym jak jest. 

Będziemy pracować w modelu terapii skoncentrowanej na współczuciu - co oznacza, że będziemy uczyć się dużo o naszym mózgu, w szczególności mózgu ADHD, ale nie spodziewaj się pogadanek, wykładów - wszystko będzie toczyć się naturalnie w czasie procesu grupowego. W tym procesie centralne będzie zdobycie przez uczestników umiejętności wewnętrznego bezpieczeństwa, zaufania do siebie i swojego ciała - będziemy angażować się w różne ćwiczenia w tym zakresie. W miarę budowania tego bezpieczeństwa coraz więcej miejsca będzie zajmować zabawa - w moim rozumieniu CFT jest ona centralna i przynosi wiele korzyści. 

Na czym polega grupa psychoteraputyczno-rozowojowa w nurcie CFT

Korzyści z udziału w grupie

 

 

 

 

* Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Psychoterra Cognita. Zgoda może być w każdej chwili wycofana, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności

Formalności:

 

Przed rozpoczęciem grupy obowiązują 1-2  (płatne) konsultacje wstępne u Natalii (koszt 200 zł niezależnie od ilości konsultacji; opłata w przypadku kwalifikacji zostanie zaliczona na poczet grupy).

 

Co otrzymasz dodatkowo? Materiały, handouty, uważne omówienie kwestionariuszy i twojego udziału w grupie.

 

Przeciwskazania: aktywne uzależnienie, epizody psychotyczne, choroba afektywna dwubiegunowa (chad).

 

Pierwszy krok do zapisów to e-mail: 

kontakt@psychoterracognita.pl

 

Gdybym tylko wiedziała wcześniej o ADHD wybrałabym inna pracę.

Gdyby tylko ktoś zadbał  o diagnozę mógłbym dostać wsparcie i zrealizować mój potencjał.

Gdyby tylko ktoś się zainteresował moim ADHD byłabym teraz w lepszym miejscu.

Gdybym tylko wiedziała... 

Gdybym tylko… 

Gdyby oni... 

 

Znasz te myśli? Może Twoje są trochę inne. Bardzo możliwe, że są bardziej bolesne. Może dotyczą Ciebie, innych ludzi, świata. Może Twoje położenie obecnie jest naprawdę trudne. Może zmagasz się na codzień. Może nie masz teraz w życiu tego, co sądziłeś, że w tym wieku, na tym etapie życia będziesz mieć. Może tęsknisz za czymś, co mają Twoi rówieśnicy, a Ty jeszcze nie. Może nawet Twoje życie z zewnątrz wygląda na poukładane i pełne, a Ty nadal mimo to odczuwasz smutek, żal, zazdrość, zawiść, ciagle pamiętasz o utraconych szansach, możliwościach, marzeniach, ciągle czujesz, że to nie to, że czegoś Ci brak. 

 

Jeśli tak jest - nie jesteś sam(a). Wiele osób, które diagnozę ADHD otrzymało w dorosłości (nie ważne dokładnie kiedy) ma takie myśli i czuje różne uczucia. Podobnie,  wiele osób z ADHD, faktycznie i realnie, w jakiś lub w jakichś obszarach życia zmaga się bardziej niż rówieśnicy. 

 

Czasem, uświadamiając sobie ten rozdźwięk, próbujemy usilnie ruszyć z miejsca, nie biorąc jeńców dorównać "na już",  "teraz" naszym rówieśnikom, stereotypom czy naszym marzeniom i standardom. Nierzadko, bardzo raniąc po drodze siebie lub innych.

 

Czasem nie próbujemy już wcale. Unikamy. Pozornie akceptujemy. Czasem budzimy się i zasypiamy z żalem do losu, świata, resyntementem, poczuciem niesprawiedliwości. Utykamy. Nie wierzymy, że jakakolwiek zmiana może być jeszcze możliwa.

 

Współcześnie, nie rezerwuje się żałoby tylko dla straty bliskiej osoby czy zwierzęcia - coraz częściej mówi się o tym, że żałoba może pojawić się w odpowiedzi na stratę marzeń, wyobrażeń, planów etc.

 

Zapraszam Cię na proces, podczas którego w małej, zamkniętej i bezpiecznej psychoterapeutyczne-rozwojowej grupie, pożegnasz,  to co warto pożegnać, zrozumiesz wpływ swojego mózgu na swoje życie i nauczysz się strategii jak się nim posługiwać, może po raz pierwszy zastanowisz się w jakim kierunku chcesz iść, aby finalnie, w swoim tempie być w stanie ruszyć tam. 

W czasie grupy będziemy pracować zgodnie z zasadami grupowej terapii w nurcie CFT, a zatem metody jakie będziemy wykorzystywać będą różne. Będziemy rozmawiać, będziemy się bawić (tak!)

12 dwugodzinnych spotkań grupy. 

Materiały. 

Indywidualne omówienie po zakończeniu grupy

termin:

startujemy w marcu 2024

prowadząca:  

Natalia Pietrulewicz

cena:

 przy płatności za całość z góry: 1700 zł,

przy płatności w dwóch ratach 2 razy po 900 zł

miejsce:

online

liczba osób w grupie: 

5-8

Liczba spotkań 

Konsultacja wstępna + 12 spotkań grupowych + konsultacja indywidualna po zakończeniu grupy (obowiązkowa, wliczona w cenę)

 

Kwestie organizacyjne

Metody pracy

Co otrzymasz?

Dla kogo jest psychoterapia grupowa w nurcie CFT?

 

  

 

Co to jest CFT? 

 

 

 

Dlaczego nurt CFT jest pomocny dla osób z ADHD? 

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Zapisz się do naszego newslettera,

aby otrzymywać najświeższe informacje

naszych usługach

 

Tu gdzie jesteśmy, to co musimy pożegnać, tam gdzie chcemy pójść.

Psychoterapeutyczne-rozwojowy proces grupowy w nurcie CFT 

dla dorosłych osób ADHD, które otrzymały diagnozę w dorosłości 

Imię
Twój e-mail:
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Polityka Prywatności

Regulamin