Umów bezpłatną konsultację kwalifikacyjną

+48 570667268

W Psychoterra Cognita diagnozę ADHD u osób dorosłych możesz przeprowadzić: 

 

stacjonarnie w Warszawie 

stacjonarnie w Zielonej Górze 

online 

 

Zapisy tutaj: 

Jeszcze do całkiem niedawna niewielu specjalistów rozpoznawało możliwość i konieczność diagnozowania i leczenia ADHD u osób dorosłych. Ostatni czas przyniósł odwrotny trend: bardzo dużo mówi się o ADHD i wielu specjalistów podejmuje temat. Bardzo nas to cieszy, bo ADHD u osób dorosłych potrzebuje zauważenia, ale z drugiej strony obserwujemy, że rosnąca ilość diagnoz i specjalistów zajmujących się ADHD rodzi w samych pacjentach i ich rodzinach coraz więcej wątpliwości. 

 

W Psychoterra Cognita uważamy, że właściwa i tylko właściwa diagnoza ADHD potrafi bardzo wesprzeć osobę dorosłą, dlatego do procesu opiniowania w naszej placówce podchodzimy z należytą starannością. Nie obiecamy Ci, że "dostaniesz" u nas diagnozę - raczej, wykorzystamy rzetelne, uznane narzędzia diagnostyczne, aby znaleźć takie wyjaśnienie Twoich trudności, które będzie mogło być dla Ciebie jak najlepszą wskazówką dla dalszego leczenia, terapii, samo opieki. Czasem może nie być to diagnoza ADHD. 

 

Jak wygląda proces diagnozy? 

 

1. spotkanie 

2. spotkanie 

3. spotkanie 

 

Po trzecim spotkaniu psycholog sporządza pisemną opinię.  

 

4. spotkanie - omówienie opinii  

 

Na czwartym spotkaniu omówisz z psychologiem opinie i dalsze możliwości. 

 

Na spotkania diagnostyczne przygotuj: 

Jeśli posiadasz wcześniejsze opinie psychologiczne, wypisy ze szpitala, dokumenty ze szkoły, które mogą mieć znaczenie dla opinii (opinie od nauczycieli, dzienniczki ucznia, świadectwa szkolne itp.). 

 

 

Cena za całość (3-4 spotkania po 50-60 minut; pisemna opinia)

650 zł - 1050 zł w zależności od lokalizacji 

 

Co po diagnozie? 

 

W Psychoterra Cognita otrzymasz szczegółową i rzetelną opinię psychologiczną. Nie obiecamy Ci, że wyjdziesz od nas ze wskazaniem na ADHD - czasami może się okazać, że inne stany i zaburzenia lepiej wyjaśniają Twoje trudności. W każdym z wypadku, na ostatnim spotkaniu będziesz mógł omówić z psychologiem dalsze potencjalne opcje terapii i zalecenia. Z opinią psychologiczną możesz udać się do lekarza psychiatry i rozpoczął odpowiednie leczenie farmakologiczne.

 

Jak wygląda proces opiniowania? Czego mogę się spodziewać?

W trakcie spotkań diagnostycznych psycholog będzie prowadził tzw. wywiad, oraz wywiad ustruktyzowany,  których celem jest uzyskanie jak największej ilości informacji mogących pomóc postawić rzetelną diagnozę. Złotym standardem jest wywiad ustruktyzowany DIVA-5. W zależności od indywidualnych zmagań osoby, psycholog dobiera dodatkowe narzędzia diagnostyczne - aby przeprowadzić tzw. diagnozę różnicową - innymi słowy, aby móc jak najlpiej upewnić się czy to ADHD czy może coś innego. 

 

 

Ile trwa psychoterapia?  

Czas trwania psychoterapii ustalany jest indywidualnie i zależy od potrzeb osoby, celów osoby oraz nurtu terapeutycznego. W Psychoterra większość z nas prowadzi procesy długoterminowe. 

 

Jak często odbywają się sesje? 

Sesje psychoterapii odbywają się z częstotliwości 1/tydzień. Wraz ze zbliżaniem się do zakończenia terapii jest możliwe rozrzedzanie sesji. 

 

Czy spotkania w gabinecie są lepsze od spotkań online?  

Obecnie uznaje się spotkania online za równoważne spotkaniom

w gabinecie. Niemniej, są osoby, które preferują spotkania

stacjonarne - w miarę możliwości staramy się sprostać tym preferencjom. 

 

 

Diagnoza ADHD

osób dorosłych

Polityka Prywatności

Regulamin