Psychoterapia krok po kroku

Psychoterapia

Jak to działa?

Każdy proces, niezależnie czy będzie to dłuższa, krótsza terapia czy proces interwencyjny zaczynamy od konsultacji. Na każdym etapie jesteś aktywnym uczestnikiem sytuacji. 

KONSULTACJE

Zwykle 1-3 sesji. Pozwalają na dookreślenie problemu, celu terapii bądź interencji kryzysowej. To także czas na decyzję o zawiązaniu bądź nie współpracy. 

ZAKOŃCZENIE

Jedna lub więcej sesji podsumowujących proces. Nawet jeśli zdecydujesz się zakończyć terapię przed umówionym terminem, terapeuta zaprosi Cię na taką wizytę, aby domknąć proces/

TERAPIA

Zasadnicza część pracy. Jej długość i zasady określane są na konsultacjach. To tutaj dzieje się magia:) A oprócz tego prace domowe, ekspozycje, myśli i emocje.

SESJA KONTROLNA

Wraz z terapeutą, na ostatniej sesji terapeutycznej ustalisz przybliżony termin sesji-przypominaki. Omówisz na niej możliwe trudności jakie napotkałeś w wykorzystywaniu narzędzi terapeutycznych po zakończeniu terapii. 

 

Jak pracujemy w Psychoterra Cognita?

Najważniejsze jest dla nas, aby właściwie Cię zrozumieć i możliwie skutecznie towarzyszyć Ci w zmianie. Oferujemy także nieco tańszą opcję terapii – sesje ze stażystą: psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia, który otrzymuje mentoring i dodatkowe szkolenie w Pracowni.

Przede wszystkim: zrozumieć klienta

Rzadko stawiamy formalne diagnozy. W naszym podejściu, najważniejsze jest to, aby Cię właściwie zrozumieć, co oznacza raczej wydobycie i ułożenie w spójną całość Twoich wczesnych doświadczeń, myśli, emocji, przekonań, zasad życiowych, schematów niż nazywanie jednostek chorobowych. To proces oparty na współpracy. Nic nie ukrywamy, nie zostawiamy dla siebie – jak przez całą terapię masz tu aktywną rolę. Jeśli jednak z jakiegoś powodu jest to ważne, wykonujemy testy SCID-I i SCID-PD, oraz inne kwestionariusze.

Psychoterapia szyta na miarę

Ten punkt wynika wprost z poprzedniego. Nie ma dwojga identycznych ludzi, a naet identycznych przeżyć tej samej trudności. Techniki pracy, ćwiczenia, dobieramy do Twoich potrzeb, nie odwrotnie. Jeśli masz pomysł na to, co służyłoby Tobie najlepiej zapoznaj się z naszymi opisami: Natalia bardzo dobrze czuje się w terapii schematu, Agnieszka ma doświadczenie w pracy z problemami w odżywianiu, Kamila ceni klasyczne podejście poznawczo-behawioralne. 

Dostępna finansowo opcja – psychoterapia ze stażystą

Wiemy, że finanse mogą być trudnością. Oferujemy Wam więc opcję ciut tańszej psychoterapii, ze stażystą: psychoterapeutą w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej, który jest pod stałą opieką mentorską i superwizyjną w Psychoterra Cognita. Oznacza to, że na bieżąco szkolimy i wspieramy tę osobę, aby jak najlepiej potrafiła Ci pomóc. 

Umów się na sesję za pomocą kalendarza online

Zapis na spotkanie