Anna Adamiuk

Anna Adamiuk

Jestem psycholożką, rozpoczynającą szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym. W swojej pracy korzystam z metod terapii trzeciej fali, głównie ACT i FAP. Uwielbiam towarzyszyć w procesie odkrywania swojego potencjału i wartości, dzięki którym każda osoba może żyć na swoich własnych zasadach.

Prywatnie moje życie kręci się wokół półtorarocznego psa Leona, książek i filmów z Nowym Jorkiem w tle i pieszych wędrówek (również z psem!).

Umów wizytę
Z KIM PRACUJĘ?

W ramach sesji psychologicznych wspieram osoby dorosłe: 

– doświadczające stresu związanego ze zmianą życiową (np. zmiana/utrata pracy, rozwód, ślub, rozstanie, przeprowadzka)
– odczuwające lęk w różnych sytuacjach społecznych lub w obliczu pandemii
– mierzące się ze stratą lub chorobą bliskiej osoby lub zwierzęcia
– ze społeczności LGBTQ+ doświadczające dyskryminacji lub agresji ze względu na swoją orientację psychoseksualną i/lub tożsamość płciową lub mające trudność z akceptacją własnej orientacji psychoseksualnej i/lub tożsamości płciowej, a także przygotowujące się do coming outu
– chcące przyjrzeć się swoim wartościom i popracować treningowo nad umiejętnościami wspomagającymi elastyczność psychologiczną

DOŚWIADCZENIE

Na co dzień jestem związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie wspieram proces diagnozy i leczenia pacjentów Całodobowego Oddziału Terapeutycznego dla Wczesnej Interwencji i Zapobiegania Nawrotom Psychozy.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa, wspierając osoby ze społeczności LGBTQ+ w kryzysie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (Oddział Diagnostyczno-Terapeutyczny I Kliniki Psychiatrycznej, Oddział Dzienny Kliniki Nerwic, Oddział Terapeutyczny dla Wczesnej Interwencji i Zapobiegania Nawrotom Psychozy), firmach z branży badawczej, gdzie prowadziłam treningi z kompetencji miękkich oraz umiejętności projektowych.

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, a także studia licencjackie z resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie rozpoczynam całościowe, czteroletnie szkolenie z psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji.

Inne ważne szkolenia:
– ACT Immersion – szkolenie w zakresie terapii akceptacji i zaangażowania prowadzone przez dr Stevena Hayesa (w trakcie)
– Szkoła Psychoterapii Psychoz (e-psyche)
– Spektrum autyzmu u dorosłych – rozpoznanie i psychoterapia (Agnieszka Szadurska-Prokopiuk)
– Jak być terapeutą LGBTQ+ friendly (Dominik Haak / Poradnia Psychologiczna Synergia)
– Lęk u nastolatków w ujęciu terapii ACT (Sabina Sadecka)
– ACTowa Rewolucja: cykl szkoleń w zakresie terapii akceptacji i zaangażowania (Sabina Sadecka)
– ACT w pracy z traumą: praca z ciałem, umysłem i emocjami (Russ Harris / Uczę się ACT)

DOBRE PRAKTYKI

Jestem członkinią Association for Contextual Behavioral Science.
Stale szkolę się w zakresie terapii opartych na dowodach naukowych (CBT, ACT, FAP, DBT), uczestniczę w konferencjach naukowych i grupach samokształceniowych.

Odbyłam własną terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, z elementami terapii schematu.
Uczestniczyłam w treningu antydyskryminacyjnym.


Regularnie korzystam z superwizji i interwizji.
Psychoedukuję na Instagramie jako @a.po.dyplomie.